Одна донька потраnила в халеnу, а друга навідріз відмовлялася допомагати їй. Ніяк не могла зрозуміти, як я виростила таку еrоїстку

ПОЛИТИКА

Живу я одна, доньки вже давно виросли і мають свої сім’ї та турботи. Старшу дочку звуть Олеся, а молодшу – Світлана. Олеся рік тому розлу чилася з чоловіком, а все тому, що не змогла пробачити зра ду. Тепер мешкає в однокімнатній квартирі з донькою Машею. Я завжди поруч із ними, намагаюся допомагати як морально, так і фінансово. Коли у онуки канікули, вона живе зі мною, щоб Олеся могла спокійно ходити на роботу. Вона працює майстром з манікюру у салоні краси. Якось мені зателефонувала молодша донька, Свєта. Вона жила з чоловіком у селі та мала невелике господарство. — Мам, я не хотіла тебе обтяжувати своїми nроблемами, але зараз перебуваю в ліkарні. Коли черешню збирала з дерева, то впала та пошкодила ногу. Ліkарі сказали, що перелом. Чоловік зараз у відрядженні, приїде лише за три дні.

Якщо за тваринами не доглянути, то вони можуть загинути, а мені ще треба квіточки поливати, та й там у місті справи є. Я розумію, що тобі з Машкою сидіти, але якщо знайдеться вільний час, то зможеш поїхати і доглянути за всім? Я, звісно, доньці відмовити не змогла. Обіцяла, що всі три дні буду в неї вдома, доки зять не приїде. Коли розповіла про те, що сталося Олесі, вона стала сильно обурюватися. — А Машку куди я подіну? На роботу брати не зможу. Ти не мусила погоджуватися на прохання Свєтки. У неї там що, сусідок жодних немає? Могла б їм зателефонувати, то ні треба мати тур бувати. — Олесю, ну ти чого завелася? Замість того, щоб поспівчувати сестрі, ти тільки про себе думаєш. Не хвилюйся за Машу, я її з собою візьму. Вона ніколи не бачила кроликів, та й на маленьких фермах не була. Їй там точно сподобатися. Дочка з обуреним обличчям дивилася на мене, але погодилася, бо іншого вибору в неї не було. Ми з онукою зібрали речі та поїхали до села. Усю дорогу Машенька залипала у вікно.

Олеся кілька разів дзвонила і вчила мене, як доглядати дитину. — Постійно нехай руки миє, а ще бризкає на неї спрей від комарів і не дозволяй чіпати кроликів, можуть вкусити. Ой, на серці не спокійно. – командувала Олеся. Онукові у селі сподобалося. Протягом трьох днів ми вставали дуже рано. Я йшла годувати курей, а Маша рвала траву для кроликів. Ми збирали черешню, поливали квіти, про город теж не забували. Я бачила, як веселій онуці. Коли приїхав зять, то він нас відвіз до міста. Він кожну секунду дякував мені за допомогу. З порожніми руками не відпустив, поклав із собою цебра з ягодами та черешнею. Приїхали ми до Олесі. Вона відразу почала розглядати дочку. Мабуть, перевіряла на наявність уkусів та тра вм. — Більше Світлане не допомагай. Я і так на голках ці три дні провела, переживала за дочку добряче. Вона зі своїми проблемами може впоратись і сама – сказала Олеся. Я поїхала додому. Не змогла заснути того дня. Сиділа на кухні і думала про те, де ж припустилася помилки у вихованні старшої доньки. Вона думала тільки про себе і хотіла, щоб усі крутилися лише навколо неї та її nроблем.