Невістка сама висловилася проти того, щоб я до них приходила в гості. А тепер просить допомоги з онуком.

ПОЛИТИКА

Раніше, коли мої подруги скаржилися на обраниць своїх синів, мені здавалося, що вони самі ви нні, що нормальні відносини не можуть налагодити. Але зараз я розумію, що не завжди від тебе щось залежить. Я раділа, коли Семен став розсудливим і одружився. Було незвично, що він переїхав жити окремо. Тому, щоб не нудьгувати, я кожні вихідні готувала його улюблені страви і відвідувала їх, щоб пригостити і побачити. Начебто всіх це влаштовувало, мою їжу син і невістка наминали за обидві щоки. Зрозуміло, мені було приємно, що мої старання цінуються. Я залишалася у них всього на пару годин, щоб не набридати.

Через півроку, коли Семена не було вдома, ми з Катериною розпивали чай. Вона поводилася якось холодно і щось хотіла сказати, але не наважувалася. Зрештою, каже мені, що мені не варто так часто їх відвідувати, що їм особистий простір потрібен. Мовляв, Семен може сам відвідувати мене на моїй території. Природно, я образилася і зовсім перестала до них ходити. Потім народився онук. Ми з чоловіком були щасливі, що у нас онук з’явився. Це маленьке диво наповнило нас щастям. Я намагалася зустрічатися з онуком так, щоб не зустрічатися з невісткою.

Ходимо з малюком гуляти, або син його привозить до нас. Нещодавно Катя сама мені подзвонила і запропонувала приїхати до них, щоб подивитися за малюком, поки вона справи закінчить. Вона не просила про допомогу, а пропонувала, як ніби це мені тільки потрібно. Упускати можливість провести час з онуком я не стала, але погодилася на своїх умовах. Сказала: «Ти ж сама проти того, щоб я до вас приходила. Нехай Семен малюка до нас привезе, якщо за ним доглянути потрібно». Запанувала довга пауза, потім Катя погодилася. Заради онука мені хочеться помиритися, але я не впевнена, що Катя такий вчинок оцінить.