Я стояла і розмовляла з подругою, як раптом побачила, що якась незнайома бабця лає мою дочку на дитячому майданчику. Ось чому я вважаю, що виховувати дітей можуть тільки їхні батьки.

ПОЛИТИКА

Посварилася якось з бабусею на дитячому майданчику. Я зараз пишу про це і мене вже тіпає. Почну, мабуть, з того, що я взагалі не конфліктна людина. Мене дуже легко образити або довести до слез.я ніколи не давала відсіч своїм кривдникам, мені легше було забитися в кут і поплакати. Але мова зараз про те, що може мене вивести з себе. Моя дочка, Анна, в цьому році пішла в садок. Кожен день після садка ми йдемо на дитячий майданчик. Ні для кого не секрет, що на дитячому майданчику діти кричать, бігають, в загальному, відриваються по-дитячому. Я прошу вашої уваги на цій частині. Ми йдемо на дитячий майданчик: не в магазин, не в бібліотеку, ні до сусідки в гості. Діти грали всі разом, кричали, а я розмовляла з бабусею подружки Анни.

Раптом я помічаю, що якась невідома дама лає мою дочку за те, що та «пищить під весь двір». Я відразу ж опиняюся поруч з нею і у нас зав’язується діалог: — Що значить не вїжі? Моя дочка зараз на дитячому майданчику. Де дітям ще кричати і грати? — Чи не вїжі більше, ти зрозуміла мене? — вона все ще зверталася до моєї доньки, ніби мене не помічає. — Наскільки, на вашу думку, адекватно лаяти незнайому дитину? Якщо у вас є якісь претензії до моєї доньки, підійдіть до мене. Вона дуже вихована дівчинка, а якщо й ні, то це наша з чоловіком проблема. Лаяти її ви не маєте право. — Я мама 4 дітей і бабуся 6 онуків. Вже я знаю, що я говорю. — Чудово! Ось і живете зі своїми онуками, а до моєї доньки навіть не підходьте. Я її мама і я буду вирішувати що їй дозволено, а що — ні. Далі вона зовсім розійшлася. Вона говорила, що в старості буду жаліти про те, що трапилося.

Правда, я до сих пір не можу зрозуміти, як «Піщані» Ганні на майданчику відіб’ється на її життя, але все ж. Я розповідаю цю історію до того, що виховувати дитину мають право тільки батьки. І ще, дітям потрібно привчати не тільки до поваги до дорослих, а й відстоювання своїх кордонів. Ганні я вдома сказала, що слухати потрібно тільки маму з татом, а якщо нас поруч не буде — відповідальних дорослих: вихователя, тренера або маму подруги. Але слухатися незнайомих людей, які самі не розуміють, чого хочуть від життя — точно не потрібно. Я не кажу, що все навколо зобов’язані підлаштовуватися під мою дитину, але якщо вона знає свої рамки дозволеного, то вже порушувати її права я не дам.