Марія була зайнята читанням і не помітила, що в купе увійшов незнайомець. З цього моменту її життя змінилося

ПОЛИТИКА

Марія сиділа в купе і читала книгу, вона затягла її з перших рядків. Якщо ви читали Замятіна, то зрозумієте її захоплення. Слова автора мали смак і колір. У неї була звичка приходити завжди значно раніше. Звичка сформувалася через роботу, але відбилася на всіх сферах життя. Тому і в поїзд, який повинен був забрати її подалі від суєти і тривог, вона прийшла майже на півгодини раніше. У порівнянні з книгою Замятіна життя її стало якесь зовсім пусте, перетворилося в сірі будні, навіть улюблена робота набридла, стала якимось болісним обов’язком. Згодом ідея втекти від усього цього придбала чіткі обриси і трансформувалася в цілком реалізований план.

Марія взяла відпустку на роботі, запаслася теплими речами і приготувалася до захоплюючої подорожі. Щось їй підказувало, що в оточенні природи вона поверне собі внутрішню гармонію і зрозуміє, чого так сильно їй не вистачає в житті. Вона настільки захопилася книгою, що не помітила, як в купе зайшов молодий чоловік. — Добрий день. Дівчина не відреагувала. — Вибачте, добрий день, — повторив хлопець. Марія знехотя відірвалася від книги, але помітивши симпатичного молодого чоловіка, поміняла незадоволений вираз обличчя на цілком доброзичливий. — Ми з вами здається сусіди, мене Андрій звуть-посміхнувся хлопець. Дівчина оцінююче подивилася на нього. — Ви краще, ніж смердючий дід, з яким мені довелося їхати минулого разу. Хлопець від несподіванки розсміявся.

— Так, в цьому ви праві, я у багато разів краще, ніж смердючі діди. — Не хваліть себе, я не говорила «багато в чому», — посміхнулася дівчина. — А чому не багато в чому? Хлопець присів поруч і подивився їй прямо в очі. — Впевнена, що у вас немає спокусливої тільняшки, яка вселяє радянську романтику. В очах дівчини заблищали глузливі іскорки. Хлопець дістав з рюкзака тільняшку. Дівчина пирснула від сміху. — Добре, можеш спробувати конкурувати з дідами, але це буде складно. Хлопець широко посміхнувся. — І в яких категоріях потрібно змагатися ще? — Спробуй так само захоплююче розповідати життєві історії. Дівчина глянула на нього уважно. Здається, вона зрозуміла, чого їй в житті не вистачало.