Жінка все твердила про свою сукню і нічого не хотіла слухати, ось тоді і у моєї подруги-швачки урвався терпець і вона

ПОЛИТИКА

Я сиділа у Машки на роботі, вона збиралася вже виходити, ось я і чекала її. Але тут до нас зайшла жінка з пиաними формами: — Машенька, виручай, мені потрібно підшити сукню до вечора. Сьогодні день народження мого брата, у нас є три години на збори. — Привіт, Катя, пробач, але я виходжу, у мене є справи, здай сукню в ательє, — сказала Маша, продовжуючи розкладати речі по місцях. — Так там роботи на 5 хвилин. Я не хочу йти на підборах, а без них плаття занадто довге. Всього на 5 сантиметрів б вкоротити. В ательє сказали, щось зламалося, когось немає на місці … вони навіть за переплату не взяли…

Я вже хотіла втручатися в розмову, тому що та дамочка явно тиснула на мою подругу, але подумала, що це не моя справа, і зробила вигляд, ніби чимось зайнята в телефоні. — Я зараз піднімуся за сукнею. А ти поки включай ці свої машинки, багато часу моє плаття не займе. Маша грубо відповіла, що ми виходимо і чекати більше не будемо. А клієнтка розкричалася, мовляв, вона втрачає свою кращу клієнтку — і вийшла. На Маші не було обличчя. Вона одна забезпечувала дочку і себе, і ця справа була її єдиним джерелом доходу. Я заспокоїла подругу, сказавши, що вона вчинила дуже правильно.

Хоч плаття і не могло зайняти більше 15 хвилин, але подруга проявила свою самоповагу, а це – головне. Довго потім Катерина до Маші не ходила. Вона була жінкою з формами і постійно купувала дорогі сукні, які потім підшивала Маша. Катя в місяць платила більше, ніж всі інші клієнтки, так що її образа позначилася на гаманці Маші. Через півроку я знову сиділа у Маші. Раптом до нас зайшла Катя і з найширшою посмішкою забрала якийсь комбінезон. Виявилося, Маша почала брати подвійну ціну за терміновість замовлень, ну, а Катя вже через місяць після тієї сварки подзвонила і вибачилася. Самоповага ще ніколи нікому не шкодило, але не треба його плутати з егоїзмом. Це речі зовсім різні.