Олена щось відчувала і попросила вчительку піти додому. Вона бігла всю дорогу, але в будинку вона маму не виявила. На задньому дворі під деревом її мати лежала без свідомості

ПОЛИТИКА

Олена в той день відчувала щось недобре. Тато з ранку поїхав в місто по роботі, сестра з братом були в школі, Олена вчилася в другу зміну. З ранку вона завжди допомагала мамі, а потім тільки збиралася в школу. — Сонце, спізнишся. Збирайся, — сказала мама, побачивши, як Олена збирає яблуко з дерева, — скоро Сашка з Дашею повернуться, допоможуть. Ти збирайся. Олена подивилася на маму. Вона сиділа на ганку вся бліда. Дівчинка підійшла до мами і запитала, чи все у неї добре. Мати відповіла, що все в порядку і відправила Олену в школу.

Сестра з братом, мабуть, затримувалися в школі, тому що їх Олена не зустріла по дорозі, як зазвичай. Вже до кінця першого уроку Олена не витримала, підійшла до вчительки і пообіцяла самостійно ознайомитися з новим параграфом. Та відпустила дівчинку додому. Олена бігла щосили. Вона мало не впала кілька разів по дорозі, але не зупинялася. Вона чітко відчувала, що щось не так, а той факт, що мама була повністю одна в будинку, лише підштовхував її бігти швидше. І ось, вдома, як і очікувалося, мами не було, на ганку теж. У неї не було ніяких планів, вона не могла нікуди виїхати, тому це здалося Олені дивним.

Мати дівчинка побачила лежачою на задньому дворі під тим деревом, з якого Олена вранці зривала яблуко. Мабуть, мати не дочекалася дітей. Мати була не в свідомості. Олена побігла до сусідки і викликала швидку допомогу. Вже в лікарні дівчинка розповіла сусідці про свої передчуття вранці. — Це Боженька тобі підказував, донечко. Це все за доброту твоєї мами. Лікарі сказали, що якби Олена помітила мати пізніше на півгодини, все було б в рази гірше… дівчинка встигла вчасно. Вже через дві години мати прийшла до тями. Олена сиділа поруч, поклавши голову на руку матері. — Ти врятувала мене, дочко, — сказала жінка зі сльозами на очах.