Чоловік хоче продати дачу своїх батьків. Але я не можу допустити цього, бо впевнена, що мої батьки нам цього не пробачать

ПОЛИТИКА

— Мої пращури завжди були переконаними городянами! – каже Валентина. — У нас ніколи не було дачі, і ми ніколи не замислювалися про її придбання. У відпустку ми зазвичай їздили кудись у привабливе місце або до моря, а овочі, зелень та ягоди купували в магазині. За сільський відпочинок ніхто ніколи не переживав. Максимум у травневі канікули ми виїжджали з сім’єю та друзями на природу та смажили шашлики. Цієї екскурсії вистачало на весь рік до наступного травневого свята! Уявіть мій подив, коли чотири роки тому мої батьки вийшли на пенсію і насамперед купили будинок відпочинку. Я спочатку не могла в це повірити. Занедбаний город, стародавній будинок, який довелося піднімати з руїн. Я спитала маму: Ти впевнена, що тобі це потрібно? Внаслідок цього вона на мене обра зилася. Вона зауважила, що вони з батьком завжди хотіли мати сільську ділянку, і тепер їхня мрія збулася! Я мало не зомліла. Мрія???? То були мої батьки? Чи їхнє місце зайняли інопланетяни? Батьку Валентини 64 роки, а мати на рік молодша. Останні чотири роки вони займалися ремонтом свого будинку у передмісті.

Вони скопали сад, засіяли його газонною травою, залишивши лише кілька грядок, чагарників та фруктових дерев, побудували альтанку та чарівну криницю, організували клумби, встановили садові статуї і навіть посадили туї вздовж доріжки. — І щороку, з квітня по жовтень, вони живуть на дачі, а з жовтня до квітня фантазують, як приїдуть туди! – Валентина посміхнулася. — Щодня мама надсилає мені звідти знімки: заходи сонця, веселка, ягоди на кущах. Мій батько ніколи в житті не стукав молотком по стіні. Тепер він спостерігає за валиками, вчиться, пиляє, фарбує, будує… Валентина сподівалася, що ентузіазм батьків триватиме лише один рік, але, схоже, прагнення тільки зростає. — Коли минулого року розпочалися всі ці блокування, вони святкували як діти! — стогне Валентина. — У них уже є дача! Залишилось лише зробити її придатною для зимового проживання.

Дача жує гроші з лякаючою енергією, а батьки не мають часу розкривати гаманець. Вони купили одну річ і зробили замовлення на іншу. Валентина, звичайно, гадки не має, скільки грошей уже пішло в цю яму, але приблизно уявляє. — Вони також позичили у нас гроші два роки тому, і це не крихітна сума! – заявила Валентина. — Вони бурчали, що в них немає грошей, ми з чоловіком порадилися і запропонували їм ось що… Ми відкладали гроші на чорний день, а їм треба було то на дах, то на ганок, то ще на щось. Вони зраділи і сказали: Чудово, дякую, давайте повернем через рік… Проте минуло два роки, а батьки так і не повернули гроші і повертати їм нічого. А у Валентини та її чоловіка виникли фінансові труднощі. Валя народила доньку два з половиною роки тому і зараз перебуває з нею у декретній відпустці. Іти їй нема куди. Колишній роботодавець Валентини переживає скрутний період. Нових проектів немає, існуючі закінчуються, пройшло два раунди скорочення штату, і Валентині, яка щойно повернулася з декретної відпустки, практично нема чим зайнятися. Отже, роботи не було, навіть якби було, вона не змогла б її закінчити.

Директор порадив Валентині написати заяву на ще хоча б півроку неоплачуваної відпустки, а потім подивитися, що буде. Фірма або збанкрутує, або відновиться, і Валентині щось дадуть. Не краще справи і у чоловіка Валентини. Нібито солідна і непотоплювана фірма, яку він очолював довгі роки, просто поринула у глибокий сон. — Зараз гроші, взяті в борг у батьків, дуже знадобилися б! – додає Валентина. Але вони лише жалібно дивилися на мене і тиснули на руки: грошей немає. Мій чоловік запропонував їм продати дачу! Звичайно, про це не могло бути й мови. Краще б вони зараз продали квартиру і жили на дачі без зручностей. Після низки сkандалів мої батьки зрештою передали дачу Валентині та її чоловікові. Цього місяця з грошима туго, тому чоловік запропонував Валентині продати дачу. — Я сказала йому: «Ти збожеволів. Батьки стра ждатимуть! Це їхній будинок, і вони недавно вклали в нього багато часу і грошей!» Але він вважає, що він має рацію, оскільки хоче продати свою дачу, а не чужу. .. Ви вважаєте, що це прийнятний варіант? Чи ви не настільки дріб’язкові з батьками?